Blog

15
Ara

Günsel’in Üretim Adresi Belli Oldu

Günsel’in full fonksiyonlu prototipini yollara çıkarmak için aralıksız çalışırken, seri üretim çalışmalarını da birlikte yürütmeye başlamıştık. Ne mutlu ki, bu çalışmaların sonucunu kısa zamanda aldık. Günsel markasını ve Günsel Model 1’in tasarım prototipini tanıtmamızın üzerinden sadece üç ay geçmişken, yarın Günsel marka ilk 1000 otomobili üreteceğimiz tesis için temel atma töreni gerçekleştireceğiz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk yerli otomobili Günsel’i üretmek için çıktığımız bu yolculuk bizler için önemli bir dönüm noktası olması yanında, Kıbrıslı gençlere küçük bir ada ülkesinde, büyük hayallerin gerçeğe dönüşebileceğini gösterecek.

Günsel üretim tesisleri temel atma töreni, KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, bakanlar, devlet ve hükümet yetkilileri yanında, Türkiye otomotiv ve sanayi sektöründen davetliler ve Kıbrıs halkının katılımıyla, 16 Aralık 2016 Cuma günü, saat 14.00’te Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü’nde yer alacak.

9 Cevaplar

 1. Ersin Gül

  Rabbim üretenlerden razı olsun Türk dünyası dosta düşmana karşı ŞAHLANSIN. EMEĞİ GEÇEN VE GEÇECEK KİŞİLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM ÇOK YAŞA YAVRU VATANIM.

 2. adem TAŞCI

  Bence otomotiv sektöründe türkler çok geride kaldı. Fakat günsel ile bu geç kalışı yakalamanın aksine. Otomotiv sektöründe daha öne geçeceğiz. En kısa sürede başarıya ulaşırız inşallah. Lütfen. Reno gibi veya bmw i3 gibi menzili kısa yapmayın. 10000 tl fazla olsun ama menzil uzun olsun .

 3. Sebahattin

  Güzel bir başlangıç milletimiz adına. Fakat adı duyulan elektrikli araç markalarımızın tamamlandığına şahit olamadım. Bunlardan biri etox, diğer sapmaz.. Özellikle etox canlı tanıtımını bile yapmıştı araçların ancak kaynak bulamadığından seri üretime geçemedi. Günsel umut vaadediyor şuan için. Umarım bu hızla devam eder. Emeğinize sağlık gençler.

 4. Ali fırat koçak

  Harika olur yeter ki çıksın yerli malımızın arkasındayız hatta ilk müşterilerden olmak için sabırsızlıkla bekliyorum… Allah utandırmasın

 5. Tuncer Akçay

  Hayal etmek başarmanın yarısıdır.Siz hayalinizi bir adım öteye taşıdınız.İnşallah Türkiye’ye de örnek olur.Başaracağınızdan şüphem yok.Allah yolunuzu açık etsin..

Sen ne düşünüyorsun? Yorum yap.