Blog

25
Eki

GÜNSEL, Saffet Üçüncü ile NTV 0’dan 100’e Programında

Günsel hakkında otomotiv dostlarının paylaşımları gelmeye devam ediyor.

Geçen gün Otopark.com’dan Sinan Koç’un Günsel tanıtım etkinliği paylaşımından bahsetmiştik. Pazar günü ise NTV’de Saffet Üçüncü’nün sunduğu 0’dan 100’e programında Günsel’i keyifle izledik.

Programda Günsel hakkında merak edilen birçok konuya değinen Saffet Üçüncü, ayrıca otomobilin çizgileri hakkında yorumlarını da paylaştı.

2 Responses

  1. OSMAN SAĞLAM

    Öncelikle iyi günler dilerim. Gazi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği son sınıf öğrencisi olarak üretmek istediğiniz araba modelinin yakın takipçisi olduğumu belirtmek isterim. Üretmeyi hedeflediğiniz işin ne kadar zor ve meşakkatli olduğunu gerçekten çok iyi biliyorum. Bir ürün ortaya koymak isterken geçirilen zorlu dönemleri daha önce deneyimlemiş biri olarak yaptığın işin önemini ve çabasını takdire şayan buluyorum. TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle 2016 yarışlarında kaptan pilotluk yapmış biri olarak bir aracın tasarım, üretim, imalat, montaj gibi birçok aşamasının zorluklarını çok iyi bilirim. Yalnız tek bir kaygım var. Elektrikli araçlar piyasada yerlerini almaya başlamışken şehirler arası yolculuk için menzil konusunda sıkıntılar doğacaktır kısa vadede diye düşünüyorum. Ki şarj istasyonlarının sadece şehir merkezlerinde ve sadece bazı büyük illerin çevresinde olduğu düşünülürse kısa vadade elektrikli araç satışlarının az olması sorununu yansıtacaktır. Temennim bu problemin elektrikli araçlar üretilmeden kısa sürede aşılması, sadece araç üretip problemlerin sonucunda hüsrana uğrayıp işin devamının gelmemesindense bu gibi problemlerin önlemlerinin de erken safhalarda alınıp elektrikli araçlar yaygın hale geldiğinde daha ucuz, temiz ve dışa bağlılığı azaltacak enerjinin herkes tarafından benimsenip çok daha yaygın bir şekilde kullanılması yönündedir. Umarım bütün üretim aşamalarındaki engelleri, sıkıntıları aşıp yerlilik vasfının ve ülke ekonomisinin en verimli şekilde kalkınmasında yardımcı olursunuz. Tabuları yıkmak zordur; Türkler yerli araba yapamaz düşüncesini aşarsanız bir neslin azmedip yapabilen ve o gücü bizde hissettiren öncüsü olursunuz. Bu ülkenin sizler gibi girişimcilere ihtiyacı var. Başarılara, üretime ihtiyacı var. Günsel Ekibine şimdiden başarılar diliyorum. Gelecek sizinle olsun.

  2. Ahmet Galip Akyūz

    Sayin Saffet kardesim.Boyunuz ve kilonuz kac bilmiyorum ama her oturdugunuz arabada direksiyon kucaginizda.Boyle bir surus sekli sizinde bildiginiz uzere son derece tehlikeli bir oturus sekli.Koltugunuzu biraz daha geriye alsaniz diyorum.Selamlar.

Leave a Reply