Blog

16
Kas

MÜSİAD Expo’da İstanbullular ve İş Dünyası ile Buluştuk

Açılışını TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı, 100’den fazla ülkeyi İstanbul’da bir araya getiren 16. MÜSİAD Expo’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsil etmenin gururunu yaşadık.

Bilgi teknolojilerinden savunma sanayisine, çevre, yapı malzemelerinden inşaata, tekstilden otomotive, mobilya ve gıdaya kadar birçok farklı sektörü biraraya getiren MÜSİAD Expo’da, Türkiye ve uluslararası katılımcılardan büyük ilgi gören Günsel Model 1 fuarın en popüler stantlarından biri oldu. Oldukça verimli geçen fuarda hem meraklıların kafalarındaki soru işaretlerine cevap olduk, hem de uluslararası yeni iş fırsatları için görüşmeler yapma fırsatı yakaladık.

gunsel_musiad_expo_4

Bakan Albayrak: Günsel, KKTC’de Nelerin Başarılabileceğini Dünya’ya Göstermesi Bakımından Çok Önemli Bir Adım…

Günsel Model 1 hakkında bilgi alan TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, projeyi heyecan verici olarak nitelendirken, KKTC’de nelerin başarılabileceğini Dünya’ya göstermesi bakımından çok önemli bir adım olduğuna değindi.

gunsel_musiad_expo_3

Başbakan Özgürgün: Günsel, KKTC’nin Uluslararası Platformda Tanıtılmasına Önemli Katkıda Bulundu…

KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün’ün, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu standımıza gerçekleştirdikleri ziyarette YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ve Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel’le biraraya geldi. Özgürgün ziyarette yaptığı konuşmada, 20’den fazla ülkenin savunma bakanının, kuvvet komutanının bizzat katıldığı, aralarında Airbus, Boeing gibi dev havayolu şirketlerinin yanısıra Türkiye’nin ileri teknoloji üreten başta TÜBİTAK olmak üzere bu konuda lider kuruluşlarının ürettiği yüksek teknoloji ürünleriyle yer aldığı özel bölümde, ülkenin ilk yerli otomobili Günsel’in sergileniyor olmasının, KKTC’nin uluslararası platformda tanıtılmasına katkı yaptığını söyledi.

 

1 Response

  1. Hasan

    Türkiye olarak bizler yapamadık sizlerin bu işi yapmış olmanız gururlandırdı bizleri en yakın zamanda seri ürrtime ğeçer ve Türkiye de de görürüz bu araçı yolunuz Açık olsun.

Leave a Reply