KKTC’nin Milli ve Yerli Otomobili Günsel, Cumhuriyetin 40’ıncı Yıldönümünde Rengarenk Prototipleri ile Resmi Geçit Kortejinde Yer Aldı
Ekleme Tarihi: 16 Kasım 2023, 09:34
Son Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2023, 11:50


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 40’ıncı yıldönümü, Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki tören alanında büyük bir coşku ile kutlandı. Büyük bir gurur ve heyecanla gerçekleştirilen kutlamalarda KKTC’nin milli ve yerli otomobili GÜNSEL, Cumhuriyetin 40’ıncı yıldönümünde rengarenk prototipleri ile resmi geçit kortejinde yer aldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen törende; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devlet protokolünün yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkan Vekili Tahir Budakov, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenterler Meclisi (TÜRKPA) Genel Sekreteri Mehmet Süreyya Er ve daha pek çok isim de katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın konuşmalarının ardından resmi geçit korteji gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs’ın yerli otomobili GÜNSEL, Cumhuriyet Kortejinde!
KKTC’nin milli ve yerli otomobili GÜNSEL de ilk modeli B9’un 13 prototipi ile Cumhuriyet kortejinde yer alarak halkı selamladı. “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bilgi, birikim ve bilimsel üretiminin ürünü olan ülkemizin yerli otomobili” anonsu ile tören alanına giren GÜNSEL, yoğun bir ilgi ile karşılandı. Cumhuriyete yakışır bir şekilde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının girişimciliğini ve yaratıcılığını temsil etti. Tören, KKTC’nin kuruluşunun 40’ıncı yıl dönümü onuruna gerçekleştirilen resmi geçit töreni ile tamamlandı.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel: “Bir ülkenin kuruluş yıldönümü, sadece geçmişi anmak için değil, aynı zamanda geleceği şekillendirme ve uluslararası arenada varlık gösterme fırsatıdır. Bugün resmi geçit töreninde yer alan GÜNSEL’imiz de KKTC’nin geleceğini şekillendirecek milli bir projedir.”
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlayan Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti ve GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Bir ülkenin kuruluş yıldönümü, sadece geçmişi anmak için değil, aynı zamanda geleceği şekillendirme ve uluslararası arenada varlık gösterme fırsatıdır. Bugün resmi geçit töreninde yer alan GÜNSEL’imiz de KKTC’nin geleceğini şekillendirecek milli bir projedir” ifadesini kullandı.

“Geçmişteki mücadelelerimiz ve fedakarlıklarımız, bugünkü bağımsızlığımızın temelini oluşturdu. Ancak, bugünü ve yarını daha güçlü kılmak için, ilerleme ve değişim kaçınılmaz bir gerçektir” diyen Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Geleceği şekillendirmek, bilim ve teknolojiye olan yatırımlarla mümkündür. ARGE’ye ve yeni teknolojilere dayalı projeler bir ülkenin rekabet gücünü artırır ve sürdürülebilir kalkınmayı destekler. Bu yönüyle GÜNSEL, KKTC’nin daha güçlü bir geleceğe doğru ilerlemesinde kilit bir rol oynayacaktır” ifadelerini kullandı.

KKTC’nin köklü geçmişinden gurur duyduklarını ifade eden Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Liderlerimiz Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Raif Denktaş’ı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, bağımsızlık mücadelemizin sembolü olan şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranlarımızı sunuyoruz. Onlara ve verdikleri mücadeleye yakışır bir gelecek kurmak için durmadan çalışacağız” dedi.